Od 1997 roku samodzielny klub piłkarski, wyodrębniony z historycznego Klubu Sportowego STAL MIELEC działającego w latach 1939-1997. W latach 70-tych, jeszcze jako część Klubu Sportowego piłkarze Stali Mielec należeli do ścisłej czołówki polskiej I ligi (obecnej Ekstraklasy), zdobywająć w sezonach 1972/73 oraz 1975/76 mistrzostwo polski. Ostatni sezon w najwyższej klasie rozgrywek piłkarze pochodzący z Mielca zaliczyli w latach 1995/96. W Kolejnym roku nastąpił upadek klubu, po którym – po wyodrębnieniu sekcji piłkarskiej – FKS Stal Mielec wylądował w V lidze piłkarskiej. Od tego czasu trwa stopniowy powrót klubu na piłkarskie salony.

Stal Mielec obecnie

FKS Stal Mielec obecnie rozgrywa mecze w drugiej lidze, zajmując aktualnie lokatę w połowie tabeli. Mecze odbywają się na stadionie przy ulicy Solskiego 1.
Ceny biletów na mecze Stali kształtują się na poziomie:

5 zł (od 4 do 16 lat, renciści, emeryci) za bilet w sektorach A, B, C, F, G, J, K, O
5 zł od osoby na sektor rodzinny,
minimum 3 osoby z rodziny, sektor G
10 zł sektory A, B, C, F, G, J, K, O
15 zł sektory D, E, L, N
20 zł na sektor M
150 zł na sektor VIP
200 zł na sektor SUPER VIP – w cenę wliczony jest catering.

Dzieci do 3 lat nie płacą za wstęp na mecze.

W przypadku przyjazdu kibiców drużyny gości cena biletu wynosi 15 zł od osoby. Przygotowany jest specjalny sektor (sektor gości) z osobnym wejściem.

Szczegółowe informacje dotyczące aktualnej sytuacji Stali Mielec można znaleźć na oficjalnej stronie klubowej: www.stalmielec.com